Lista aktualności Lista aktualności

Drzewa niebezpieczne, drzewa trudne

Drzewa mocno pochylone nad drogi, linie przesyłowe czy budynki, ze zwisającymi uschniętymi konarami  – to drzewa, które stwarzają zagrożenie, zarówno dla użytkowników tych obiektów, jak i dla samych obiektów. Ich przewrócenie, złamanie czy oderwanie fragmentu, może spowodować szkody. Drzewa te określamy jako niebezpieczne i zarazem trudne do wycinki. Niebezpieczne bo zagrażają bezpieczeństwu publicznemu i mieniu. Trudne, ponieważ ich wycięcie albo przycięcie gałęzi, wymaga podejścia specjalistycznego – zarówno sprzętu specjalistycznego (np. zwyżka bądź liny), jak i techniki cięcia (np. odcinanie fragmentów konarów i opuszczanie ich na linie).

Bardzo często zlecamy prace polegające na usunięciu drzew niebezpiecznych. Sprawdzamy granice na styku lasów z drogami, liniami czy budynkami. Wyszukujemy takie drzewa i wskazujemy do wycinki bądź przycięcia gałęzi, po to by wyprzedzić niebezpieczne zdarzenia. To zadania, które niejednokrotnie wymagają sporych nakładów finansowych.

Pamiętajmy jednak, że są sytuacje, gdy zadziała siła wyższa, np. wynikająca z gwałtownych zjawisk meteorologicznych, i wówczas nawet zdrowe drzewo nie oprze się tej sile.