Widok zawartości stron
Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami w Nadleśnictwie Strzyżów jest:
Monika Armata
tel: 1727060607
tel. kom. 668028226
e-mail: monika.armata@krosno.lasy.gov.pl
Najnowsze aktualności
Zapraszamy na relację z wydarzenia, na którym gościliśmy
Zapraszamy na relację z wydarzenia, na którym gościliśmy
21 maja br. w przysiółku Wilczak w Błażowej Górnej odbyła się „Leśna Majówka na błażowskim Wilczaku” zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wilczaka z Lecki. Majówka połączona była z akcją charytatywną polegającą na ratowaniu kaplicy mszalnej położonej tuż obok szlaku Green Velo przebiegającego przez Wilczak. W odpowiedzi na zaproszenie organizatora Nadleśnictwo Strzyżów wzięło udział w wydarzeniu o leśno-przyrodniczym charakterze, a jej głównymi hasłami były: las, myślistwo i ekologia.
W trakcie Majówki, Nadleśnictwo Strzyżów przygotowało stoisko edukacyjno-promocyjne prezentujące i promujące: drewno jako surowiec odnawialny, naturalny i ekologiczny towarzyszący człowiekowi pod wieloma postaciami w codziennym życiu (prezentacja drewnianych produktów codziennego użytku), niedrzewne dary lasu i zdrową żywność pochodzącą z polskich lasów z wykorzystaniem produktów „Dobre z lasu” (degustacja wyrobów z dziczyzny, prezentacja produktów „Dobre z lasu”, przepisów na leśne potrawy z publikacji „Dobre z lasu”) oraz społeczną funkcję lasu związaną z turystycznym i rekreacyjnym udostępnianiem lasu, w tym program „Zanocuj w lesie”.
Na ekspozycji Nadleśnictwa Strzyżów można było zobaczyć przykładowe przedmioty wykonane z drewna, kolekcję nasion i owoców drzew leśnych zaprezentowane w drewnianych skrzynkach, tablice tematyczne zatytułowane „Dobra energia z drewna”, „Dary lasu” oraz opisująca program „Zanocuj w lesie”. Ponadto, przygotowaliśmy również darmowa ofertę wydawniczą w postaci: folderów i ulotek o działalności Lasów Państwowych, leśnictwie i prowadzonej gospodarce leśnej oraz promujących zdrową żywność z polskich lasów, mapek charakteryzujących obszar Nadleśnictwa Strzyżów. Chętni mogli również zapoznać się czasopismami i publikacjami na miejscu w zaimprowizowanej przy stoisku leśnej czytelni. Na drewnianym regale zaprezentowaliśmy natomiast wybrane produkty marki „Dobre z lasu”. W sąsiedztwie namiotu Nadleśnictwa Strzyżów odbywała się, zorganizowana wspólnie ze sklepem „Dobre z lasu” w Rzeszowie, degustacja wyrobów z dziczyzny, pasztetów i przetworów. Podczas Majówki przeprowadziliśmy konkursy i zabawy z nagrodami dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym, a traktujące o tematyce leśnej i sprawdzające wiedzę o lasach i leśnictwie w naszym kraju, wiedzę przyrodniczą i ekologiczną społeczeństwa. Bardzo chętnie rozwiązywane były, zarówno przez starszych i jak i młodszych uczestników wydarzenia, leśne krzyżówki, których hasła dotyczyły pożytków dostarczanych przez las, funkcji lasu oraz flory i fauny naszych lasów. Najmłodsi brali udział w zabawie edukacyjnej w Leśne Koło Fortuny odpowiadając na pytania przyrodniczo-leśne dostosowane do wieku. Dla dzieci przygotowane były również drewniane klocki i puzzle do układania oraz tropy zwierząt leśnych do odciśnięcia w piasku. Udział leśników w imprezie plenerowej na Wilczaku był również okazją do spotkania z osobami zawodowo i w praktyce zajmującymi się gospodarowaniem w lasach, ochroną zasobów leśnych i turystycznym udostępnianiem lasu. Pracownicy Nadleśnictwa Strzyżów odpowiadali na pytania osób zainteresowanych hodowlą lasu, programem „Zanocuj w lesie” czy produktami marki „Dobre z lasu” informując pytających o sklepie stacjonarnym „Dobre z lasu” w Rzeszowie czy stronie internetowej poświęconej projektowi. Za zaangażowanie w konkursy i zabawy, odwiedzający nasze stoisko otrzymywali drobne upominki i gadżety promocyjne opatrzone logo LP i nazwą Nadleśnictwa Strzyżów bądź hasłem #drewnojestzlasu i logo marki „Dobre z lasu”.
Tekst i zdjęcia:
Monika Armata