Lasy nadleśnictwa

Na walory przyrodnicze Nadleśnictwa Strzyżów składają się drzewostany odznaczające się wysokim stopniem naturalności, zbiorowiska roślinne z udziałem roślin chronionych i rzadkich, bogata fauna. Najcenniejsze przyrodniczo obszary i obiekty objęto ochroną prawną. Klimat, gleby i siedliska stwarzają optymalne warunki przyrodnicze dla wzrostu i rozwoju wszystkich gatunków drzew, szczególnie dla jodły, buka i dębu.

Polskie lasy

Poland is in the European lead, while concerning the area of all forests. They cover about 29,2 % of the country territory, and grow within the area of 9,1 million hectares. The overwhelming majority of the forests is state owned, of which almost 7,6 million hectares are managed by the State Forests National Forest Holding..

PGL Lasy Państwowe

The State Forests National Forest Holding is the largest organisation in the European Union managing forests, which belong to the State Treasury and celebrating its 90 anniversary this year.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Dar lasu za dar krwi

Dar lasu za dar krwi

Pachnąca lasem choinka w podziękowaniu za gest przepełniony dobrocią i bezinteresownością - za dar krwi.

W ramach akcji „Choinka dla życia” wręczyliśmy 100 sztuk iglastych drzewek, osobom, które oddały krew. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Regionalnym Centrum Krwi i Krwiodawstwa w Rzeszowie. Do zielonego drzewka prosto z lasu dołożyliśmy pachnący świętami skromny podarunek.

Przypomnijmy. Akcja Choinka dla życia zorganizowana została przez Narodowe Centrum Krwi i Lasy Państwowe. Odbywała się 14 grudnia w całej Polsce w wybranych punktach, do których krwiodawcy mogli się zgłosić i oddać krew. W zamian za ten gest otrzymali choinkę od leśników. Pochodzące z lasów drzewko, pachnące i naturalne, przekazane w okresie przedświątecznym, jest prezentem, który przyozdobi wnętrza domów.

Na stoisku Lasów Państwowych, przygotowanym przez Nadleśnictwo Strzyżów, choinki krwiodawcom przekazywali leśnicy z wieloletnim doświadczeniem - leśniczy Witold oraz podleśniczy Andrzej. Z pewnością dzielili się też wiedzą na temat lasu i rodzimych gatunków drzew. Z mediami rozmawiał inżynier Roman, żartujący, że nie łatwo jest wybrać, to idealne drzewko, by nie narazić się pozostałym domownikom. 

Cieszymy się, że darem lasu - żywą choinką pochodzącą z lasów skwapliwie doglądanych przez pokolenia leśników, mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę w tak słusznej sprawie, jaką jest oddawanie krwi będącej najwyższym darem - darem życia.

 

Dziękujemy pracownikom RCKiK w Rzeszowie za współpracę. I przede wszystkim dziękujemy krwiodawcom za udział w akcji.