Widok zawartości stron
Ogłoszenie o możliwości zakupu lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Nadleśnictwo Strzyżów informuje, że jest zainteresowane nabyciem działek leśnych1) oraz przeznaczonych do zalesienia2), spełniających, co najmniej, jedno z poniższych kryteriów:
1) Bezpośrednio przylegających do gruntu w zarządzie Lasów Państwowych –dłuższym lub więcej niż jednym bokiem albo łączących kompleksy leśnie ze sobą lub z drogami publicznymi;
2) Stanowiących samodzielne jednostki gospodarowania, tj. nieruchomości o leśnym charakterze oraz powierzchni - co najmniej 5 ha, z faktycznym i prawnym dostępem do dróg publicznych; umożlwiających jednocześnie prowadzenie na tych nieruchomościach racjonalnej gospodarki leśnej.
Oferta dotyczy nieruchomości położonych na terenie gmin Iwierzyce, Wielopole Skrzyńskie, Błażowa, Boguchwała, Lubenia, Tyczyn, Czudec, Wiśniowa, części gmin Domaradz, Dębica, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Chmielnik, Hyżne, Krasne, Frysztak, Niebylec, Strzyżów oraz części Miasta Rzeszowa3).
Podmioty zainteresowane ofertą, proszone są o kontakt na adres poczty elektronicznej: strzyzow@krosno.lasy.gov.pl lub agnieszka.machos@krosno.lasy.gov.pl pod nr telefonu: 17 2760600 lub 17 2760620 lub 799 030 851.
W celu umożliwienia wstępnej weryfikacji przydatności nieruchomości do nabycia, należy podać, co najmniej: nazwę gminy, nazwę obrębu ewidencyjnego (miejscowość) oraz numer działki.
Informacje dodatkowe:
Zawarcie umowy sprzedaży nieruchomości wymaga uprzedniego uzyskania zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Nabycie może nastąpić za cenę ustaloną w wyniku negocjacji, nie wyższą od wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego4).
Ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.
1) Oznaczone jako lasy w prowadzonej przez starostę ewidencji gruntów i budynków.
2) Grunty przeznaczone do zalesienia określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub
decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 28 września
1991 r. o lasach, tekst. jedn. Dz.U.2021.1275 ze zm.).
3) Właściwe nadleśnictwo, ze względu na położenie nieruchomości, można ustalić na mapie
interaktywnej (https://www.bdl.lasy.gov.pl) Kliknij tutaj.
4) Art. 37 ust. 3 i 5 ustawy o lasach.
Najnowsze aktualności
„Wiosenne leśne porządki”
„Wiosenne leśne porządki”
Akcja sprzątania świata w Nadleśnictwie Strzyżów.
24 kwietnia br. w Nadleśnictwie Strzyżów odbyła się zorganizowana przez Służbę Leśną akcja sprzątania lasów pn. „Wiosenne leśne porządki”. Czas i data akcji nie była przypadkowa. 22 kwietnia to w kalendarzu Dzień Ziemi. W kwietniu przyroda rozkwita – rozwijają się pączki, pojawiają liście na drzewach, kwitną pierwsze wiosenne kwiaty, zazielenia się runo leśne. Zależy nam na czystych lasach, zarówno w czasie wiosennego przebudzenia, jak i w ciągu całego okresu wegetacyjnego i całego roku. Akcja sprzątania lasów miała na celu właśnie poprawę czystości w naszych lasach, kształtowanie właściwych postaw i zachowań wobec środowiska. Do udziału w akcji zaprosiliśmy społeczeństwo. W każdym z 12 leśnictw zgrupowanych w Nadleśnictwie Strzyżów pracownicy terenowi Służby Leśnej, wyposażeni w rękawiczki ochronne, chwytaki i worki na śmieci zbierali porzucone śmieci wzdłuż dróg, ścieżek, wokół miejsc odpoczynku, miejsc chętnie uczęszczanych przez okolicznych mieszkańców czy turystów. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 100 osób reprezentujących gminy, starostwa, jednostki oświatowe i kulturowe, ochotnicze straże pożarne oraz stowarzyszenia. Do akcji przyłączyli się: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Gmina Strzyżów, Gmina Błażowa, Gmina Chmielnik, Gmina Czudec, Gmina Tyczyn, Powiatowe Centrum Edukajci Kulturalnej w Ropczycach, Ochotnicza Straż Pożarna we Frysztaku, OSP w Gliniku Dolnym, OSP w Gogołowie, Stowarzyszenie MTB Czudec, Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne „Lubcza”, Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie, Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie. W ramach akcji uzbieraliśmy ok. 20 m3 śmieci.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie czasu i dobry przykład, jak wspólnie dbać o otaczającą nas przyrodę.