Aktualności Aktualności

Powrót

Dar lasu za dar krwi

Dar lasu za dar krwi

Pachnąca lasem choinka w podziękowaniu za gest przepełniony dobrocią i bezinteresownością - za dar krwi.

W ramach akcji „Choinka dla życia” wręczyliśmy 100 sztuk iglastych drzewek, osobom, które oddały krew. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Regionalnym Centrum Krwi i Krwiodawstwa w Rzeszowie. Do zielonego drzewka prosto z lasu dołożyliśmy pachnący świętami skromny podarunek.

Przypomnijmy. Akcja Choinka dla życia zorganizowana została przez Narodowe Centrum Krwi i Lasy Państwowe. Odbywała się 14 grudnia w całej Polsce w wybranych punktach, do których krwiodawcy mogli się zgłosić i oddać krew. W zamian za ten gest otrzymali choinkę od leśników. Pochodzące z lasów drzewko, pachnące i naturalne, przekazane w okresie przedświątecznym, jest prezentem, który przyozdobi wnętrza domów.

Na stoisku Lasów Państwowych, przygotowanym przez Nadleśnictwo Strzyżów, choinki krwiodawcom przekazywali leśnicy z wieloletnim doświadczeniem - leśniczy Witold oraz podleśniczy Andrzej. Z pewnością dzielili się też wiedzą na temat lasu i rodzimych gatunków drzew. Z mediami rozmawiał inżynier Roman, żartujący, że nie łatwo jest wybrać, to idealne drzewko, by nie narazić się pozostałym domownikom. 

Cieszymy się, że darem lasu - żywą choinką pochodzącą z lasów skwapliwie doglądanych przez pokolenia leśników, mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę w tak słusznej sprawie, jaką jest oddawanie krwi będącej najwyższym darem - darem życia.

 

Dziękujemy pracownikom RCKiK w Rzeszowie za współpracę. I przede wszystkim dziękujemy krwiodawcom za udział w akcji.

 

 

 


Nadleśnictwa i inne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Polecamy Polecamy