Zasady udostępniania obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych Nadleśnictwa Strzyżów

W Nadleśnictwie Strzyżów obowiązują następujące regulaminy korzystania z obiektów turystycznych i edukacyjnych, wprowadzone do stosowania Zarządzeniem nr 9 Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzyżów z dnia 22.06.2020 roku:

1. Regulamin korzystania z obiektu turystycznego Nadleśnictwa Strzyżów (Załącznik nr 1)

2. Regulamin korzystania ze ścieżki dydaktycznej w rezerwacie "Wielki Las" (Załącznik nr 2)

3. Regulamin korzystania ze Szlaku Edukacji Ekologicznej (Załącznik nr 3)

4. Regulamin korzystania ze ścieżki „Szlak Bobra” i „Szlak Jelenia” w rezerwacie przyrody „Mójka” (Załącznik nr 4)

5. Regulamin korzystania ze ścieżki "Kwiat Jelenia (odnogi Szlaku Jelenia")

6. Regulamin dla parkingu leśnego i miejsca postoju pojazdów zlokalizowanych na gruntach w zarządzie Nadleśnictwa Strzyżów (Załącznik nr 5).

Treść wymienionych regulaminów zawarta jest w załącznikach poniżej.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Las trwa, zmieniają się wokół ludzie

Las trwa, zmieniają się wokół ludzie

Uczciliśmy zasłużone przejście na emeryturę.

30 stycznia w Nadleśnictwie Strzyżów w trakcie narady podsumowującej poprzedni rok, odbyło się pożegnanie leśniczego Leśnictwa Hermanowa- Stanisława Bednarza, który końcem tego miesiąca przeszedł na emeryturę. W gronie przyjaciół, kolegów i koleżanek, w gronie leśnej braci, padły słowa podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów, za dobrą współpracę, koleżeństwo i wzajemny szacunek. Życzyliśmy świeżemu emerytowi zdrowia, wielu lat dobrze spędzanego wolnego czasu i cieszenia się codziennością. Na pamiątkę od załogi Nadleśnictwa Strzyżów leśniczy otrzymał album ze zdjęciami dokumentującymi pracę w zawodzie leśnika. Podczas uroczystości miało miejsce również symboliczne przekazanie buławy leśniczego, tj. atrybutu leśniczego najstarszego wiekiem. Otrzymał ją Leśniczy Józef Czech.

Leśniczy Stanisław Bednarz przez 32 lata gospodarzył w lasach Leśnictwa Hermanowa położonych wokół takich miejscowości jak Hermanowa, Straszydle i Nowy Borek. Przez ten czas wiele się zmieniło, zarówno w otoczeniu przyrodniczo-leśnym (wymiana pokoleń lasu, rozrost miejscowości, nowe osiedla, nowe obiekty infrastruktury), jak i w samym sektorze leśno-drzewnym (umaszynowienie prac, komputeryzcja i cyfryzacja, nowe obowiązki). Zmieniają się okoliczności i ludzie, a las trwa.

W trakcie spotkania poznaliśmy również obsadę leśnictwa Hermanowa po zmianach. Stanowisko leśniczego w tym leśnictwie objął Andrzej Kudła, dotychczasowy podleśniczy leśnictwa, a podleśniczym Hubert Faraś. Gratulujemy!