Wydawca treści
Sala edukacyjna
Działalność edukacyjna Nadleśnictwa rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych, a obecnie prowadzona jest w oparciu o „Program edukacji leśnej społeczeństwa w Nadleśnictwie Strzyżów na lata 2014-2013”. Zadania określone w programie realizowane są w szczególności na utworzonej w 2005 roku w budynku Nadleśnictwa sali edukacyjnej.
Sala wyposażona jest w zbiory geologiczne, entomologiczne, florystyczne oraz bardzo interesującą i bogatą kolekcję preparowanych ptaków i zwierząt. Obiekt mogący pomieścić ok. 50 osób jest przystosowany również do projekcji filmów edukacyjnych. Odbywają się w niej przede wszystkim zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz inne spotkania, np. podróżnicze czy szkoleniowe. Sala edukacyjna jest idealnym uzupełnieniem programów nauczania przyrody w szkołach. Na spotkaniach z młodzieżą omawiane są zagadnienia związane z lasem, gospodarką leśną, ochroną przyrody i ekologią. Lekcje przyrodniczo-leśne połączone ze zwiedzaniem ekspozycji cieszą się dużym zainteresowaniem o czym może świadczyć liczba uczniów biorących udział w zajęciach.
Najnowsze aktualności
W imię dobrej współpracy służb
W imię dobrej współpracy służb
Ćwiczenia bojowe strażaków „Bonarówka 2024”
9 listopada na terenie lasów zarządzanych przez Nadleśnictwa Strzyżów odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu strzyżowskiego. W manewrach wzięło udział ponad 100 strażaków, 22 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Strzyżów oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie, a także Policja. W podsumowaniu wydarzenia uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych. W ramach ćwiczeń realizowane były trzy epizody zdarzeń, a mianowicie pożar lasu, wypadek samochodowy i powalone na samochód drzewo. Tego typu trening poprawia przygotowanie do działania w sytuacji rzeczywistych zdarzeń, służy doskonaleniu umiejętności i sprawdza gotowość służb odpowiedzialnych za ratowanie życia i mienia. Odbywające się na obszarach leśnych ćwiczenia funkcjonariuszy Straży Pożarnej, to również okazja do rozwijania współpracy i wyraz dbałości leśników o dobre relacje ze służbami, od których zależy bezpieczeństwo pożarowe lasów.